Новости Экономика кукурудзаэкспорт

Уряд обмежуватиме експорт не лише пшениці, але і кукурудзи

base article image

З України може бути експортовано істотно менше зернових, ніж прогнозувалося - 12,7 млн. тонн проти 15 млн. тонн, в першу чергу через поганий врожай кукурудзи.

Про це повідомив начальник департаменту розвитку аграрного ринку Мінагрополітики Анатолій Разгон, пише видання “Коммерсант-Украина” у статті “Все з початку”.

За рахунок кукурудзи аграрії намагалися компенсувати втрати доходів від негласної заборони на експорт пшениці. У разі обмеження експорту кукурудзи компанії будуть змушені скоротити посіви озимих, відзначають експерти.

У нинішньому маркетинговому році, який розпочався 1 липня, без загрози продовольчої безпеки з України може бути експортовано лише 12,7 млн. тонн зерна. Раніше міністр агрополітики Микола Присяжнюк говорив, що уряд домовився із зернотрейдерами про те, що вони можуть вивезти до 15 млн. тонн зерна. Крім того, Держкомстат повідомив про скорочення перехідних запасів зерна — до 1 вересня вони зменшилися по відношенню до показника на аналогічну дату минулого року на 30%, до 18,2 млн. тонн.

Прогноз експорту знижено на підставі оперативних даних про збирання врожаю з регіонів, уточнили А. Разгон. За його словами, в цьому році намолочено 31,67 млн. тонн зерна, тоді як у минулому році — 37,68 млн. тонн. “Найбільш значно скоротилося виробництво кукурудзи, що призвело до її подорожчання. Наразі вона коштує, як продовольча пшениця - близько 200 дол. / тонну ", - розказав чиновник.

Уряд має намір домогтися зниження експорту, вимагаючи від експортерів зменшити обсяг закупівель кукурудзи, розповів А. Розгін. “Ми виходимо з того, якими будуть ціни на ковбасу, яйця, молоко (зернові використовуються у виготовленні комбікормів — ред.)”. Правда, прогноз Мінагрополітики неостаточний і може бути збільшений — остаточний баланс зернових буде підведений в грудні, уточнив А. Разгон.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.