Новости Экономика правительстводефицит

Уряд не приховує дефіциту бюджету, але страждає на бюджетний “оптимізм” - експерт

base article image

Діючий уряд не приховує дефіциту бюджету. Водночас уряду Азарова, як і його попередникам, притаманний необгрунтований “бюджетний” оптимізм.

Таку думку висловив експерт Центру антикризових досліджень Олексій Молдован у коментарі кореспонденту ГолосUA.

“Бюджет на 2009 рік був створений на основі надмірно оптимістичних макроекономічних показників. Враховуючи певний політичний підтекст, нинішній уряд також необгрунтовано розширив видатки й доходи бюджету-2010, спираючись, знову таки, на надмірно оптимістичні показники”, - сказав він.

Водночас фахівець ствердив, що діючий уряд не приховує реальний дефіцит держбюджету.

Проблема уряду Тимошенко, повідомив О. Молдован, полягала у тому, що у нього не вистачило впевненості, чесності й відкритості сказати, що необхідно було провести секвестр бюджету. “Бо ми мали значні ненадходження по запланованому графіку. Натомість, чим займався попередній уряд — він коригував помісячний розпис бюджету, вводячи у оману суспільство, що наповнення бюджету йде відповідно до графіку. Насправді з перших місяців була чітка динаміка відставання від графіку, і в уряду просто не вистачило сміливості провести скорочення. Тут домінували політичні фактори, вибори”, - зазначив він.

Натомість, нинішній уряд, за словами фахівця, вибрав протилежну позицію, декларуючи помісячно дефіцит держбюджету, “і це є певний позитив”.

На думку О. Молдована, секвестрування бюджету, що відбулося навесні, також “є спробою більш реально дивитися на економічну ситуацію”.

У результаті таких дій уряду, а також деякого пожвавлення у економіці, дефіцит держбюджету, за прогнозом О. Молдована, має скласти приблизно 6%.

І. Носальська
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.