Новости Экономика налоги штраф

Протягом півроку після набуття чинності Податкового кодексу штрафні санкції не будуть застосовуватися - експерт

base article image

Протягом шести місяців після набуття чинності Податкового кодексу, проект якого незабаром буде направлено на затвердження до Верховної Ради, не будуть застосовуватися штрафні санкції стосовно порушників. Про це в коментарі «Дзеркалу тижня» повідомив президент Союзу податкових консультантів Леонід Рубаненко, який займається підготовкою документа.

За його словами, дана норма прописана у перехідних і прикінцевих положеннях Податкового кодексу, який в п'ятницю, 17 вересня, було в цілому прийнято на засіданні уряду.

Як уточнив Леонід Рубанекно, якщо виявлено порушення, податківці його фіксують і нараховується штраф у розмірі однієї гривні. Це відбувається, зазначив він, тільки для того, щоб у статистиці зафіксувати факт порушення.

«Тобто протягом шести місяців максимальний штраф — одна гривня», — пояснив Леонід Рубанекно.

Він також повідомив, що на п'ятничному засіданні уряду була створена редакційна комісія, яка продовжить вносити зміни до проекту Податкового кодексу. Її очолив віце-прем'єр-міністр Борис Колесников.

При цьому Леонід Рубанекно підкреслив, що ідеологічні установки Податкового кодексу було збережено, а в документ будуть вноситися правки технічного характеру.

При цьому він оцінив проект Податкового кодексу як «нормальний, прогресивний документ, який полегшить життя платникам податків».

Нагадаємо, 17 вересня на засіданні Кабміну проект Податкового кодексу був прийнятий у цілому. Як очікується, документ на початку наступного тижня надійде на розгляд Верховної Ради. При цьому, віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко не заперечив, що до того моменту в нього будуть внесені зміни.

Варто зазначити, що через неприйняття Податкового кодексу відкладається розгляд проекту державного бюджету на 2011 рік. Так, раніше президент Віктор Янукович і прем'єр-міністр Микола Азаров висловлювалися за прийняття держбюджету-2011 на основі нового Податкового кодексу. Пізніше з цієї причини Литвин повернув Кабінету міністрів проект держбюджету.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.