Новости Экономика банкиналоги

Оподаткування депозитів приведе до порушення таємниці банківського вкладу, - експерти

base article image

Асоціація українських банків виступає проти оподаткування доходів фізичних осіб від депозитних вкладів. Цю норму передбачено новим проектом Податкового кодексу, який буде внесено на розгляд Верховної Ради у вівторок.

В Асоціації українських банків переконані, що впроваджувати такий податок не на часі, через кризові явища в країні. Якщо ця норма набуде чинності з початку року, а не з 2013-го (як було передбачено антикризовими заходами країни), то можна очікувати на суттєвий відтік коштів з депозитів. Вкладники не захочуть додатково оподатковувати доходи і надавати інформацію про свої заощадження, відповідно, залучати депозити стане ще важче, вважають в Асоціації. Оподаткуванню у 5 відсотків річних підлягатимуть доходи за відсотками від депозитних вкладів (карткових, ощадних) та поточних рахунків (зарплатних, пенсійних), це згідно з проектом кодексу, який отримала Громадська колегія кілька днів тому. Експерти Асоціації підрахували, що оподатковуватиметься дохід від вкладу у 122 тисячі гривень ( з урахуванням сьогоднішньої ставки). Підрахунок здійснено відповідно до механізму, який описано у поданому варіанті кодексу, пояснила керівник департаменту з питань оподаткування банків Асоціації Людмила Забарило.

Однак, вона зауважила, що проект, який розглядатиме Верховна Рада у вівторок, може мати зміни, і не виключено, що механізм обрахунку буде іншим, або його взагалі не буде. Тоді оподаткуванню підлягатимуть всі депозити фізичних осіб, не залежно від суми вкладу. До того ж, на думку фахівців, на адміністрування цього податку держава витратить більше, аніж отримає доходу в бюджет. "Потрібно буде відповідне програмне забезпечення, додатковий персонал у банки та збільшити кількість податкових працівників", - сказала Людмила Забарило. Разом з тим, буде порушено таємницю банківського вкладу, бо вкладник змушений буде інформувати про свої доходи з усіх банків і подавати декларацію. Отже банкіри закликають владу до широкого обговорення необхідності та механізму запровадження цього податку.

За матеріалами: Німецька хвиля
 

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.