Новости Экономика зарплатадолг

Для подолання проблем заборгованості по заробітній платі необхідно зробити її економічно невигідною для підприємців — профспілки

base article image

Для вирішення проблеми зростаючої заборгованості із заробітної плати необхідно зробити невиплату чи затримку коштів для робітників економічно невигідним для роботодавця.

Про це заявив заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк в програмі “РозворотUA” в ефірі “Радіо — Ера ФМ”.

Зокрема, він зауважив, що зупинити “інфекцію невиплат” заробітної плати не вдалося шляхом відкриття кримінальних справ. “Спроба знайти кримінальну відповідальність для роботодавців, які не виплачують вчасно заробітну плату, не знайшла свого вирішення. Така норма в Кримінально кодексі є. Прокуратура такі кримінальні справи відкриває, передає їх до суду, але в цей час власник швиденько сплачує заборговану заробітну плату і тим самим звільняється від кримінальної відповідальності”, - пояснив С. Кондрюк.

При цьому він додав, що представників профспілок “не цікавить - будуть садити в тюрму — не будуть садити в тюрму”. “Нас цікавить, які наслідки для працівника заборгованої заробітної плати. Ми абсолютно переконані, що вирішити проблему заборгованості можна одним єдиними чином: зробити невиплату заробітної плати економічно невигідною для роботодавця”, - наголосив він.

С. Кондрюк пояснив озвучену ідею тим, що за кожен день затримки заробітної плати роботодавець має сплатити працівнику подвійну або потрійну кредитну ставку національного банку. “І тоді це стане економічно невигідно. А працівник, якщо вже так трапилось, що йому не виплатили заробітну плату може взяти кредит в банку спокійно, бо він знає, що він отримає штрафні санкції за затримку зарплати і розрахується з банком”, - сказав заступник голови Федерації профспілок.

Він також додав, що Федерація вже підготувала відповідні законопроекти до Трудового кодексу.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.