Новости Экономика амкучеркасыхлебцены

АМКУ змусив “Черкасихліб” знизити ціни на оптово-відпускну продукцію

base article image


Черкаське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України за результатами проведеної перевірки на “Черкасихліб” змусило товариство знизити оптово-відпускні ціни на хліб.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомили у прес-службі АМКУ в Черкаській області.

Відділення АМКУ встановило, що оптово-відпускні ціни на хліб масових сортів встановлені товариством без належного економічно обґрунтування. Наприклад, покупці, які купують хліб на території підприємства і вивозять його власним транспортом, сплачували товариству у ціні хліба ще й вартість з його доставки, однак фактично не отримували цих послуг. Крім того, товариство стягувало з суб’єктів господарювання (оптових покупців хліба і хлібобулочних виробів), які знаходяться поза межами міста Черкаси, додаткову плату за його доставку у розмірі 6 % від вартості продукції, проте вартість доставки хліба вже включено до його ціни.

З метою припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, адміністративна колегія територіального відділення надала товариству обов’язкові для виконання рекомендації щодо приведення протягом 10 днів оптово-відпускних цін на хліб до економічно обґрунтованого рівня.

На виконання рекомендацій ВАТ “Черкасихліб” встановило дві оптово-відпускні ціни на хліб: без транспортних витрат – для покупців, які купують хліб на території товариства і вивозять його власним транспортом, і з транспортними витратами – для покупців, яким продукція доставляється транспортом товариства. Крім того, до договорів поставки, в яких зазначено розмір транспортних витрат за доставку продукції у розмірі 6 % від вартості поставленого товару, товариством внесено зміни щодо виключення таких витрат з 21 вересня 2010 року.

Завдяки втручанню територіального відділення АМКУ та встановленню товариством економічно обґрунтованих цін на хліб споживачі зекономлять 618 154,92 грн. за рік.

В. Середа
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.