Новости Экономика россияукраинакораблі

Росія побудує кораблі на українських суднобудівних підприємствах

base article image

У найближчі десять років Росія планує побудувати близько тисячі військових кораблів різного класу для свого Військово-Морського флоту, Прикордонної служби та інших збройних формувань.

Про це сьогодні на прес-конференції у Москві повідомив депутат Державної думи РФ, член Комітету з питань оборони та військово-промислового комплексу Михайло Ненашев, передав власний кореспондент ГолосUA у РФ.

Водночас, за словами депутата, потреба цивільного флоту Росії – Федерального агентства морського та річного транспорту – оцінюється у дві тисячі суден різного класу. Для будівництва такої кількості кораблів та суден Росія планує реформувати суднобудівну галузь, а також забезпечити всіляке сприяння їй – відповідний законопроект вже розроблений та проходить експертизу в уряді та профільних міністерствах.

Втім, наявних в Росії виробничих потужностей для будівництва кораблів та суден такої кількості все одно не вистачить, тож, повідомив депутат, до цих замовлень планується масштабно залучати українські суднобудівні підприємства. «Ми можемо у кооперації з Україною вирішити багато питань. Й миколаївські суднобудівні заводи завантажити, й інші підприємства. В нас на «Янтарі» (суднобудівний завод у Калінінграді - ГолосUA) вже багато років робітники працюють з України, й на інших підприємствах», - сказав Ненашев.

За словами депутата, брак висококваліфікованих кадрів є одною з головних проблем галузі. Тож окрім розміщення замовлень на українських верфях, Росія залучатиме в Україні працівників для роботи на російських суднобудівних заводах.

Д. Кляхін  

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.