Новости Экономика ебрркризисукраина

ЄБРР задоволений, як Україна відновлюється після кризи

base article image

За підсумками свого візиту до Києва Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) заявила, що задоволені тим, як Україна відроджується після кризи. Разом із тим, міжнародні фінансисти наголосили, що українська економіка потребує суттєвих інвестицій в енергоощадні технології.  

До кінця року Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) представить Україні нову інвестиційну стратегію банку на трирічний термін. Аби розставити пріоритети, які з’являться у цьому стратегічному документі, Рада директорів і приїхала до Києва.

Втім, в українській столиці представники ЄБРР провели лише кілька офіційних зустрічей. Більше їх цікавили потенціал українських регіонів, куди ЄБРР збирається інвестувати кошти наступні три роки.

Рада директорів ЄБРР відзначила, що є в Україні галузі, які потроху виходять з кризи і достатньо конкурентоспроможні на світовому ринку. Передусім це важка промисловість і металургія. Втім, Україні слід ще працювати над підвищенням їхньої енергоефективністі та зниженням негативного впливу на довкілля, сказав керуючий директор ЄБРР у Туреччині, Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії Олів'є Декамп: "Найменше потенціал, який є в України, зараз використаний в агропромисловому комплексі. Сюди належить і система постачання сільськогосподарської продукції. Це безпосередньо пов’язано з реформуванням земельних відносин в Україні."

Саме аграрну галузь України ЄБРР розглядає як потенційну сферу для інвестування. Гроші вкладатимуть і в інші проекти, які передбачають поліпшення енергоефективності та енергобезпеки країни, сказав Олів'є Декамп. За його словами, нафтогазова сфера всередині країни теж потребує інвестицій.

Акціонерів ЄБРР найбільше тішить те, що банківський сектор в Україні більш-менш стабільний. "На сьогоднішній день, оцінюючи ситуацію в банківському секторі, можна сказати, що ліквідність вже не є проблемою. Найважчий період вже позаду",- зауважив директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек.

Натомість проблеми з банками ще є, бо вони не виконують свою основну функцію - не працюють як посередники, які направляють гроші в реальний сектор економіки, констатуєж представник ЄБРР. "Банки, як і раніше, працюють над вирішенням проблеми непрацюючих кредитів, які все ще мають великий відсоток в їхніх портфелях. По-друге, попит на банківські кредити достатньо низький, тому що небагато компаній сьогодні інвестують",- зазначив Андре Куусвек.

Європейський Банк Реконструкції та Розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За даними на 1 серпня 2010 року, він узяв на себе зобов'язання щодо надання інвестицій на суму понад 5,27 млрд. євро в загалом 203 проектах.

За матеріалами: Німецька хвиля

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.