Новости Экономика ввпзбільшення

У цьому році ВВП може збільшитися на 4,5% - експерт

base article image

У поточному році ВВП України може збільшитися на 4-4,5%, хоча планувалося 3,7%.

Такий прогноз озвучив член Ради Національного банку України Роман Шпек під час засідання Фінансового прес-клубу «Інфляція і курс: чи можливі рецидиви дворічної давності?».

Показником очікуваного макроекономічної рівноваги в Україні експерт назвав вихід суверена на зовнішній ринок запозичень (розміщення євробондів на 2 млрд. доларів) на умовах, більш вигідних, ніж навіть брав позики член ЄС Греція. За даними Романа Шпека, доходи загального фонду Держбюджету за січень-вересень (до 20 числа) 2010 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли на 31% (планувалося 37%).

Разом з тим, голова правління «Дочірнього банку Ощадбанку Росії» Ігор Юшко зазначив, що на поточний момент не бачить загроз макроекономічної стабільності в Україні, які б негативно впливали б на торговельний і платіжний баланс і обсяг золотовалютних резервів.

«Єдине питання, на яке сьогодні потрібно звернути увагу, — це державний борг, який за прогнозами в кінці року буде трохи більше 40% (по відношенню до ВВП). Ця цифра не критична, але це вже показник, на який варто звернути увагу, що потрібно контролювати. Критичним рівнем вважається понад 50%. У 1998 році цей показник був 54-56% », - додав фінансист.

За матеріалами: Дзеркало тижня


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.