Новости Экономика россиякитайгаз

Росія постачатиме газ Китаю

base article image

Росія підписала з Китаєм основні умови постачання газу.

Про це заявив віце-прем'єр Росії Ігор Сєчін, який супроводжує президента Дмитра Медведєва під час візиту до Китаю.

У "Газпромі" оголосили, що узгодили основні умови поставок ще 22 вересня. Проте деталі контрактів поки невідомі: за словами Сечіна, конкретні комерційні контракти будуть підписані до середини 2011 року. Ціну, яку Китай буде платити за паливо з Росії, поки також не оприлюднили. Більш того, за словами міністра енергетики Сергія Шматко, вартість газу навіть не погоджена з Китаєм.

Також невідомо і хто саме заплатить за газопровід, який необхідно протягнути в Китай. Раніше повідомлялося, що протяжність ще не збудованого газопроводу "Алтай" складе шість тисяч кілометрів, причому більша частина трубопроводу пройде територією Китаю.

"Газпром" домовлявся про умови постачання газу в Китай ще з середини 2000-х років, проте сторони не могли узгодити ціну на газ та інші деталі контрактів.

Тепер експорт газу до Китаю Росія планує почати в 2015 році. Зараз Китай експортує сім мільярдів кубометрів газу при видобутку в 82-83 мільярдів кубометрів. Газова галузь в країні активно розвивається: за останні роки видобуток цього виду палива зросла в Китаї в два рази. Проте серед основних енергоносіїв держави газ займає чи не останнє місце з часткою ринку в 7-8 відсотків.

За матеріалами: ИТАР-ТАСС, РИА Новости, Lenta.ru

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.