Новости Экономика торговлясальдо

Зовнішньоторговельний баланс в Україні значно погіршився

base article image

У останній літній місяць негативне сальдо зовнішньої торгівлі України вперше з 2008 року перевищила $ 1 млрд.

А за підсумками липня-серпня «зовнішньоторговельний мінус» досяг значних $ 1,95 млрд. Для порівняння - за все перше півріччя 2010 року сумарні перевищення імпорту над експортом становило лише $ 2,1 млрд. Тобто за два останні літні місяці імпорт перевищив експорт майже на стільки ж, на скільки за перші півроку.

Основною причиною такого кардинальної зміни ситуації із зовнішньою торгівлею стало погіршення кон'юнктури на світових ринках на тлі різкого зростання обсягів імпорту. «У травні-липні «грецький» криза привела до істотного зниження попиту на основні види продукції українського експорту. Це в свою чергу вплинуло на ціни. Наприклад, ціна на метал на світових ринках впала на 27%.

У той же час пожвавлення вітчизняної економіки сприяє збільшенню інвестиційного та споживчого попиту, що призводить до стабільного збільшення обсягів імпорту продукції в Україну.

Найважливішим і болючим для країни виявилося зміна вартості металу, так як на нього припадає близько третини всього експорту. Ціна металу на світових ринках за травень-червень у середньому знизилася на 27%, це призвело до того, що за липень-серпень експорт металопродукції скоротився на 20,3% (з $ 1,63 млрд. у червні до $ 1,3 млрд. у серпні).

За цей же період імпорт товарів, що надходять в Україну, виріс на 15,1%, або $ 731 млн. (з 4,7 млрд. у червні до $ 5,4 млрд. у серпні).

Учасники ринку вважають, що вже у вересні сальдо торгівлі товарами незначно скоротиться. І станеться це завдяки поліпшенню кон'юнктури на зовнішніх ринках. Правда, кардинальної зміни ситуації аналітики не очікують.

За матеріалами: Дело


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.