Новости Экономика валютакредитыауб

Повна заборона валютних позик в Україні нарешті зніме тягар з економіки - АУБ (ГОЛОС)

base article image

Постійна заборона на валютні кредити нарешті зніме величезне навантаження на українську економіку, від якого Україна потерпала протягом усіх років існування позик в іноземній валюті.

Про це сьогодні в ексклюзивному інтерв'ю ГолосUA заявив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

О.Сугоняко прокоментував сьогоднішню заяву директора юридичного департаменту Національного банку України Віктора Новікова (інформація про яку поширилися сьогодні засобами масової інформації) про можливе накладення постійної заборони на валютні кредити в Україні для фізичних осіб. “Я аплодую Віктору Новікову, якщо він заявив, що на постійній основі будуть заборонені валютні кредити”, - заявив він.
ГОЛОС

За словами експерта, сума курсових різниць від валютних кредитів, які були надані фізичним та юридичним особам за весь час існування таких позик склала 250 млрд гривень. “Це додаткове навантаження на українську економіку, яке дорівнює по суті ще одному бюджету. Це більше, ніж самі податки, які платила вся українська економіка. Це удар по українській економіці через те, що ми кредитували в валюті. Це сума шкоди, нанесена українському народові тими, хто запровадив валютні кредити в Україні”, - акцентував О. Сугоняко.

Президент АУБ запевнив, що від такого введення Нацбанком буде лише одна користь. “Національний банк — добре, що він йде на зустріч, хоч населенню. А чому він не йде на зустріч юридичним особам? Їм так само треба заборонити. Можна не забороняти компаніям, які мають доходи від експорту. А інші компанії, які не мають валютних доходів — не повинні мати й валютні кредити. Логіка елементарна про це говорить”, - зауважив експерт.

А. Сугоняко пояснив свою позицію тим, що наразі через ці валютні кредити, що вже видані, кредитування надалі стало неможливим. “Бо наші підприємці мають кредити у валюті і не можуть повертати ці борги, які на них навішали”, - розповів він.

Експерт зазначив, що введення в Україні валютних кредитів зіграло “на руку” зовсім не українському населенню. “Вони вводили для того, щоб ризики від валютних коливань, які можуть бути, покласти на українців, українські підприємства. А не зовсім не тих, хто з-за кордону сюди запроваджував валюту. Вони на себе ризики такі брати не схотіли. Мабуть, через те, що такі дурні, а ми такі розумні, - сказав О. Сугоняко, додавши, що - Нехай той, хто агітує за валютні кредити скаже, що розплатиться своїми штанами за все, якщо обвалиться раптом курс”, - резюмував експерт.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.