Новости Экономика безработицачеркасы

На Черкащині - понад 16 тисяч безробітних

base article image

У Черкаській області станом на 1 вересня зарєстровано понад 16 тисяч безробітних.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомили у Головному управлінні статистики в Черкаській області.

Кількість незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості, склала на 1 вересня 16,4 тис. осіб, що на 1,8% менше рівня попереднього місяця. Офіційного статусу безробітних на зазначену дату набули 95,8% незайнятих громадян, із них 71,4% отримували допомогу по безробіттю. Серед безробітних кожний другий раніше займав місце робітника, кожний третій - посаду службовця, кожний п’ятий не мав професійної підготовки.
 

Рівень зареєстрованого безробіття в цілому по області залишився на рівні 2,1% населення працездатного віку.  

Кількість вільних робочих місць (вакантних посад), заявлених підприємствами, установами та організаціями у службі зайнятості, у серпні збільшилась на 21,3% і на кінець місяця становила 673 одиниці. Навантаження незайнятого населення, яке перебувало на обліку державної служби зайнятості, на кінець серпня зменшилося на 20% і становило 24 особи на 1 вільне робоче місце (вакантну посаду). По містах та районах зазначений показник коливався від 12 осіб у Жашківському та Черкаському районах до 206 осіб у Городищенському районі.

За сприяння державної служби зайнятості у серпні було працевлаштовано 2,2 тис. осіб, що на 23,9% менше, ніж у липні. Серед працевлаштованих незайнятих осіб жінки становили 50,3%, а молодь у віці до 35 років – 52,8%.

Із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у серпні на допомогу по безробіттю було витрачено 9,2 млн. грн. Середньооблікова кількість безробітних, які її отримували впродовж зазначеного місяця, становила 12,9 тис. осіб. Середній розмір допомоги становив 713 грн., що на 19,7% менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати (888 грн.).

В. Середа
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.