Новости Экономика украинароссияпольшагаз

Досі офіційних документів, що забороняють Україні транспортувати газ до Польщі немає, – О. Гудима (ГОЛОС)

base article image

Досі офіційних документів, які підтвердили б заборону, накладену російською компанією «Газпром» на транспортування газу українською стороною до території Польщі, немає.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю журналісту ГолосUA висловив член комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Гудима.

«Підписаного нічого немає. В Україні діє закон «Про ринок газу», Верховна Рада його прийняла пару місяців тому. Він ліберальний і дозволяє все. На жаль, він є занадто ліберальним і створює проблеми енергетичній безпеці», - зазначив він.
ГОЛОС

При цьому член комітету ВР з питань ПЕК підкреслив, що «Газпром» має право контролювати процес транспортування газу Україною у рамках угод, які наша держава вже протягом тривалого часу підписує добровільно. «Це угоди про те, що Україна не має права експортувати газ. Ці умови диктує нам Росія в угодах на постачання газу Україні. Вони, знаючи, що ми видобуваємо 20 млрд. кубометрів газу, а споживаємо 50 (млрд. кубометрів – ред.), щоб ми російським газом не торгували, забороняють нам його експортувати до Європейського Союзу. Це є відома заборона, яка вже діє багато років», - сказав він.

О. Гудима повідомив, що у рамках підписаних угод між прем’єр-міністром РФ Володимиром Путіним та його українською колегою Юлією Тимошенко, Україна у 2008 році закупила газу у більшому об’ємі, ніж могла використати для власних потреб. «Для України того газу було забагато, і для того, щоб підтримати фінансовий баланс «Нафтогазу», можна було б тих умовних 3 млрд. кубометрів продати закордон», - сказав він, додавши, що на тих 10 млрд. кубометрів газу, які Україна закупила у рамках згаданих угод, заборона «Газпрому» на транспортування газу на експорт не розповсюджувалася. «За угодами ж, на все інше «Газпром» має право накласти заборону перед Україною на продаж до Європейського Союзу», - підсумував експерт.

Нагадаємо, в українських ЗМІ з'явилася інформація про те, що «Нафтогаз» на вимогу «Газпрому» відмовляється транспортувати газ до Польщі. Польська компанія «PGNiG» спробувала отримати без узгодження з «Газпромом» 3 млрд. кубометрів газу. Українська сторона не проти транспортувати цей обсяг, проте для цього нібито необхідне узгодження з російською стороною.

О. Проценко
 

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.