Новости Экономика валютарахунок

Українцям дозволять відкривати рахунки за кордоном

base article image

Українцям хочуть дати право без обмежень відкривати валютні рахунки за кордоном, здійснювати розрахунки за валютними операціями через відкриті рахунки в банках за межами України, ввозити валюту без обмежень та вивозити її.

Такі норми містить законопроект про валютне регулювання, який Комітет Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності підготував до другого читання, повідомили у Держкомпідприємництва.

 «Україна – єдина країна, в якій для відкриття рахунку за кордоном необхідно отримувати ліцензію Нацбанку. Таку ситуацію необхідно змінювати», – заявив Голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський.

Відкриття рахунків за межами України в спрощеному порядку юридичними особами-резидентами спростить зовнішньоекономічні розрахунки, слугуватиме вагомою гарантією диверсифікації напрямку руху грошових коштів, та сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості країни серед внутрішніх інвесторів.

Законопроект доопрацьований із залученням міністерств і відомств. До проекту було внесено зміни, зокрема щодо відкриття рахунків у банках країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку або ФАТФ (Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням доходів) через повідомлення, а не через дозвіл. Адже в цих країнах існують достатньо жорсткі порядки підтвердження легальності грошей, що розміщуються на рахунках.  
 

Позитивним, на думку фахівців Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, є обмеження використання режиму спеціальних рахунків і встановлення його лише у випадку погіршення стану платіжного балансу на певний проміжок часу.
 
Довідково: проект Закону України від 23.11.2007 № 925 «Про валютне регулювання та валютний контроль в Україні» прийнято в першому читанні ще в 2007 році. Ініціаторами законопроекту виступили Б.Колесніков, І.Прасолов, В.Хомутиннік та Ю.Воропаєв.

 

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.