Новости Экономика амкуроумінгвартість

АМКУ наполягає на зниженні вартості міжнародного роумінгу

base article image

Антимонопольний комітет України висунув офіційні вимоги до українських операторів мобільного зв’язку привести тарифи на послуги з роумінгу до економічно обґрунтованої величини.

Свою позицію з цього приводу Комітет довів до відома учасників ринку під час сьогоднішнього засідання, повідомили в прес-службі АМКУ.

Вимоги переглянути тарифи на послуги з міжнародного роумінгу висунуті зокрема до ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.», ПрАТ «МТС УКРАЇНА», ТОВ «Астеліт», ЗАТ «Українські радіосистеми», ТОВ «Голден Телеком», ВАТ «Укртелеком» та ПрАТ «Телесистеми України».
 

Задля запровадження прозорого механізму ціноутворення на роумінг також вирішено долучити Національну комісію з питань регулювання зв’язку України. З цією метою створюється відповідна робоча група.
 

Коментуючи результати засідання, Голова Антимонопольного комітету України зазначив, що забезпечення економічно обґрунтованої вартості роумінгу є принциповим питанням, оскільки зачіпає інтереси багатьох тисяч споживачів. «Проведене Комітетом дослідження дає всі підстави вважати, що існуючі тарифи на роумінг є завищеними. І ми в жодному разі не можемо миритися з тим, що мобільні оператори поклали такий ціновий тягар на плечі українських громадян, які від’їзжають до інших країн у відрядження чи на відпочинок. Ми розуміємо, що криза охопила всі сфери економіки, і не йдемо шляхом застосування непомірних фінансових санкцій. Ми наполегливо рекомендуємо операторам виправити ситуацію», – наголосив Олексій Костусєв.
 

Як встановив Комітет у ході дослідження, вартість послуг з роумінгу, що надають українські оператори мобільного зв’язку, у декілька разів перевищує максимальні тарифи, встановлені Регламентом ЄС № 717/2007 Європейського Парламенту та Ради від 27.06.2007 та Регламентом ЄС № 544/2009 Європейського Парламенту та Ради від 18.06.2009 в межах Співтовариства. Зокрема, максимальний роздрібний тариф за вихідні виклики в межах ЄС з 01.07.2010 становить 0,39 євро, за вхідні дзвінки – 0,15 євро.
 

Натомість, як виявив Комітет, тариф на послуги міжнародного виклику в країнах Європи за здійснення дзвінків в Україну, встановлений, наприклад, «ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.», становить 10 грн, ПрАТ «МТС УКРАЇНА» – 13,33 грн (не на номери МТС), ТОВ «Астеліт – 11,05 грн, ЗАТ «Українські радіосистеми» – 25,8 грн для абонентів передплатного сервісу, ВАТ «Укртелеком» – 12,5 грн (без ПДВ). Водночас, вартість послуги роумінгу в країнах Європи за вхідні дзвінки, встановлена, наприклад, «ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.», становить 10 грн, ПрАТ «МТС УКРАЇНА» – 10 грн, ТОВ «Астеліт – 11,05 грн, ЗАТ «Українські радіосистеми» – 17,5 грн для абонентів передплатного сервісу, ВАТ «Укртелеком» – 6,7 грн (без ПДВ).
 

Крім того, Комітет з’ясував, що ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.», ПрАТ «МТС УКРАЇНА», ТОВ «Астеліт», ЗАТ «Українські радіосистеми» та ВАТ «Укртелеком», групуючи країни за окремими зонами тарифікації, встановлюють однакові тарифи для країн, що входять до конкретної групи. Хоча собівартість надання послуги в різних країнах може різнитися.
 

Як відомо, дослідження обґрунтованості вартості послуги роумінгу, що надають українські оператори мобільного зв’язку Комітет розпочав у липні цього року. Це дослідження проводилося, зокрема, в рамках спільних розслідувань порушень антимонопольного законодавства в державах-учасницях СНД. Факти завищення вартості послуги міжнародного роумінгу розслідуються також ФАС Росії та Агентством Республіки Казахстан із захисту конкуренції. Відомства порушили відповідні справи щодо національних мобільних операторів, а також операторів сусідніх держав, що підозрюються в узгоджених діях під час міжоператорської взаємодії.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.