Новости Экономика ценыпродукты

До кінця року харчі в Україні подорожчають ще на 20-40%, - експерти

base article image

Уряд України шукає спекулянтів, які необґрунтовано завищують ціни на продовольчі товари. Експерти ж констатують, що цінове зростання обумовлене економічними факторами. До кінця року харчі подорожчають ще на 20-40%.

Так, за останній місяць молоко, в залежності від сорту, вже подорожчало на 14-23%, повідомили в Міністерстві аграрної політики. Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь констатував, що ціни на молоко та молочні продукти піднімаються через подорожчання кормів. Врожай видався не таким великим, як прогнозували, тому люди вирізають худобу, пояснив Жолудь.

Також експерт зазначив, що в проекті нового Податкового кодексу передбачено сплату податку на додану вартість як з боку виробників з кожної корови, так і з боку переробників. Щоправда, повернути гроші можна буде через державний фонд, однак, знаючи практику співпраці з такими фондами, люди вже рахують ймовірні збитки, каже Жолудь: «Тому закупівельні ціни для переробників мають зрости на величину ПДВ, а для того, хто продає, ціни впадуть на ці 20% ПДВ. Відповідно це зменшує пропозицію молока». Виходячи з такої ситуації, Мінагрополітики України вже розглядає можливість імпорту сухого молока та вершкового масла з Білорусі та Польщі.

Зросли ціни й на українське м'ясо. Це зумовлене передусім неврожаєм зернових у світі, пояснив виконавчий директор Українського клубу аграрного бізнесу Єлизавета Святківська. Втім, у подальшому є сподівання, що ціни на м'ясо стабілізуються. Передумовою для цього буде провадження урядом програми підтримки тваринництва і дотування фермерів. Аналітики вважають також, що ажіотаж на крупи незабаром піде на спад, і ціни на них стабілізуються. Однак в цілому інфляція восени прискориться і на кінець року складе 13%, спрогнозував Олександр Жолудь.

За матеріалами: Німецька хвиля

 
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.