Новости Экономика сирцены

Сир подорожчає до 120 гривень через нові тарифи на газ?

base article image

Виробники популярних сортів сиру “Російський”, “Голландський” погрожують підвищити ціни на свій товар вдвічі до 115-120 грн через подорожчання молока, ріст зарплат та нові тарифи за газ.

Про це сьогодні пише українське видання.

Виробники наголосили, що наразі сировина для вироблення сиру — молоко коштує вже не 2, а 4 гривні за літр для оптовиків. Натомість експерти висловили протилежну думку — ці погрози лише “роздмухування паніки”.

За розрахунками аналітика консалтингової компанії «ААА» Марії Колесник, щоб отримати кіло сиру, треба 10 літрів високоякісного молока, яке закуповують по 4 грн. / л, разом собівартість сировини - 40 грн., А готового продукту - приблизно 50-60 грн. «Нинішнє подорожчання молока вже закладено в сьогоднішню ціну сиру і компанії-оптовики просто промацують гаманець споживача. Вони будуть поступово підвищувати ціну, поки не почне падати попит », - говорить Колесник.

Директор інформаційної компанії «ПроАгро» Микола Верницький зазначив, що популярні сири («Російський», «Голландський») не будуть до кінця жовтня дорожче 80 грн. за кіло. «Наш сир за 120 гривень? Це маячня! Вище 80 грн. - Смерті подібно для масового покупця, тому він перейде на більш дешевий польський (імпорт якого різко зросте) або на наш, але менш якісний, з добавками пальмового масла і сухого молока, який буде коштувати до 60 грн. за кіло», - запевнив Верницький.

Нарешті глава Антимонопольного комітету Олексій Костусєв заявив: «Ми стежимо за цінами на сир. 100 грн. за кіло навряд чи допустимо».

Нагадаємо, сир за останній місяць подорожчав в середньому з 55-60 грн. до 65-75 грн. в роздрібі.

За матеріалами: Сегодня


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.