Новости Экономика газпромукраина

Україні потрібно менше газу?

base article image

Заступник голови правління ВАТ "Газпром" Олександр Медведєв повідомив, що Україна веде переговори про можливість коригування обсягів поставок російського газу,

Про це сьогодні пишуть журналісти видання "Коммерсант-Україна" Олег Гавриш та Наталія Гриб (Москва) у матеріалі “Газ зменшується в об'ємі”.

Він підкреслив, що ця можливість передбачена умовами угоди про постачання газу. За словами джерела в "Газпромі", у серпні сторони домовилися, що наступного року Україна закупить 41 млрд замість 55 мільярдів кубометрів газу, передбачених договором. А в цьому році, за даними співрозмовника видання, Україна купить 33-35 мільярдів замість 27 мільярдів кубометрів, які планував придбати уряд Юлії Тимошенко. "Ми фактично вже домовилися про зниження обсягів закупівлі, тепер мова йде тільки про те, щоб документально закріпити ці домовленості", - сказав співрозмовник видання.

Як заявили у Мінпаливенерго, необхідність скорочення обсягів поставок газу пов'язана з тим, що в Україні накопичено рекордні запаси палива в підземних газосховищах - 27 мільярдів кубометрів за необхідних для проходження опалювального сезону 20-22 мільярди кубометрів. А в прес-службі швейцарського газового трейдера RosUkrEnergo (RUE) говорять, що в наступному році компанія планує продати 12 мільярдів кубометрів газу, які вона відсудила в Стокгольмському арбітражному суді влітку цього року.

Вчора, 29 вересня, Апеляційний суд Києва відхилив скаргу НАК "Нафтогаз України" на рішення Шевченківського районного суду Києва у справі RUE. Як зазначається в ухвалі апеляційного суду, їм "видано дозвіл на виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати міста Стокгольма". "Швидше за все, ще до кінця року справа дійде до Верховного суду, і в результаті RosUkrEnergo отримає право продати свій газ вже в січні", - зауважив керуючий партнер Astapov Lawyers Андрій Астапов.

Начальник аналітичного відділу ІК "Брокеркредитсервіс" Максим Шеїн вважає, що зниження обсягів закупівлі природного газу в наступному році не дозволить "Нафтогазу" ставити питання про перегляд формули ціни газу в угоді з "Газпромом".

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що Україна планує переглянути формулу ціни газу в міжурядових угодах, щоб знизити вартість палива на третину. Натомість "Нафтогаз" обіцяв збільшити закупівлі в "Газпрому" і створити з ним СП на вигідних для російської монополії умовах.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.