Новости Экономика продукты цены

До кінця року всі продукти харчування зростуть максимум на 10-15%, - економіст

base article image

До кінця поточного року всі продукти харчування можуть зрости не більше, ніж на 10-15%.

Таку думку висловив виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук в інтерв’ю кореспонденту ГолосUA.

Він зауважив, що ситуація цьогорічного поганого врожаю відображається не тільки на зернових, а й на всіх зв’язаних з ними продуктах.

«Тобто молоко, м’ясо – це, по суті, те ж саме зерно, тільки спожите різними тваринами. Тому можна вважати, що всі продукти харчування, агропродукти будуть певним чином дорожчати», - пояснив економіст.

«Очікується десь на 10-15% зростання ціни… Найбільше для України будуть дорожчати продукти, пов’язані з тваринництвом, оскільки у нас досить несприятлива ситуація для розвитку тваринництва. Це, в першу чергу, м’ясо і молочні продукти», - зазначив Д. Боярчук.

Експерт також наголосив, що ціни на хліб та крупи будуть стримуватись державою, оскільки це – соціально важливі продукти.
«На ці продукти просто так зростати ціни не можуть, як правило, є на них досить жорстка реакція з боку владних органів», - пояснив економіст.

Коментуючи інформацію, що продукти харчування до кінця року можуть подорожчати на 20-40%, він зазначив: «Я не виключаю, що буде такий скачок ціни, але це прив’язано до ціни на зернові. Але якщо і зросте, поступово ціна буде «сповзати» до низу. Тим більше, що таке зростання цін має сезонний характер. Ми ж не можемо очікувати, що кожен рік буде неврожай».

Відповідаючи на запитання про доцільність і необхідність імпорту сухого молока та вершкового масла з Білорусі та Польщі, Д. Боярчук наголосив: «Питання в тому, хто буде розповсюджувати і яким чином реалізувати. Якщо це буде якийсь ринковий механізм і бізнес буде займатись імпортом, то це має якийсь сенс. Якщо ж це просто заспокійлива інформація для населення, то я, чесно кажучи, не впевнений у реалізації цієї програми».

Нагадаємо, що сьогодні з’явилась інформація про те, що до кінця року продукти харчування можуть подорожчати на 20-40%. Зокрема, впродовж останнього місяця підвищення цін вже торкнулось молочної продукції, яка стала коштувати на 14-23% дорожче. Також Мінагрополітики України розглядає можливість імпорту сухого молока та вершкового масла з Білорусі на Польщі.

А.Штепура 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.