Новости Экономика одягцены

Для виробників одягу та взуття немає підстав для підвищення цін – експерт

base article image

Для виробників одягу та взуття немає підстав для підвищення цін на свою продукцію.

Таку думку висловив виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук в інтерв’ю кореспонденту ГолосUA.

На його думку, зараз почались панічні настрої серед виробників. Експерт зазначив, що є обґрунтоване подорожчання, наприклад, коли основні складові витрати виробництва дорожчають, «і дітись немає куди – підприємство повинно залишатись рентабельним або йти з ринку і нічого не виробляти».

«А для виробників взуття чи одягу для них немає підстав, щоб вони піднімали ціни, тим більше для внутрішніх виробників – для них у Податковому кодексі є якісь послаблення. Є інформація, що бавовна буде дорожчати, а у нас не весь одяг зроблений з бавовни. Це така ідея «виїхати» на хвилі панічних настроїв», - пояснив Д. Боярчук.

Він також наголосив, що така ситуація може трансформуватися в те, що після підняття цін попит на продукцію цих виробників буде падати, і буде відбуватись цінова конкуренція.
«Можливо, буде скачок цін, але потім одразу відбудеться перегляд», - підсумував економіст.

Нагадаємо, що сьогодні з’явилась інформація про те, що до кінця року продукти харчування можуть подорожчати на 20-40%. Зокрема, впродовж останнього місяця підвищення цін вже торкнулось молочної продукції, яка стала коштувати на 14-23% дорожче. Також з’явилась інформація про те, що до кінця року одяг та взуття подорожчає на 20%. Виробники одягу пояснили це тим, що подорожчала бавовна, з якої вони виготовляють свою продукцію.

А. Штепура


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.