Новости Экономика импорттоварицены

Ціни в Україні зростають через збільшення кількості імпортних товарів, – економіст

base article image

Ціни в Україні зростають через збільшення кількості імпортних товарів.

Таку думку висловив заступник директора Інституту світової економіки та міжнародних відносин Валерій Новицький в коментарі кореспонденту ГолосUA.

«Зростання цін в Україні має гіршу якість, ніж в інших країнах, тому що у нас зростають ціни через колапс українського виробництва і на фоні збільшення питомої ваги імпортних товарів», - зазначив він.

За його словами, Україна не єдина держава, у якій зросли ціни, вона є далеко не лідером у цьому питанні – у Киргизстані, наприклад, ціни з початку року збільшилися на 7,2%. «За Киргизстаном слідують Росія, Білорусь, Вірменія, і Україна тут далеко не на першому місці», - повідомив експерт.

Також, на думку В. Новицького, очевидно, що зростання цін у країнах пострадянського простору пов’язано із глобальною тенденцією до зростання цін. Експерт виразив стурбованість тим, що наразі через велику кількість імпортних товарів і їх попит на нашому ринку «Україна втрачає можливість розвиватися і далі більшою мірою перетворюється на країну збуту іноземної продукції».

Подолати цю проблему, зазначив він, можна лише шляхом стимулювання власного виробництва. «До того ж, слід підтримувати не будь-яку продукцію, а лише на інформаційномістку та високотехнологічну. І підтримувати зараз треба не малий бізнес, а інноваційно налаштовані підприємства», - підкреслив В. Новицький.

Нагадаємо, що сьогодні з’явилась інформація про те, що до кінця року продукти харчування можуть подорожчати на 20-40%. Зокрема, впродовж останнього місяця підвищення цін вже торкнулось молочної продукції, яка стала коштувати на 14-23% дорожче. Також Мінагрополітики України розглядає можливість імпорту сухого молока та вершкового масла з Білорусі на Польщі.

А. Штепура
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.