Новости Экономика сирценыпродукты

Експерти розповіли, скільки коштуватиме сир у жовтні

base article image

Якщо тенденція до зростання цін в Україні збережеться, то середня вартість твердого сиру у жовтні становитиме більше 100 гривень за кілограм.

Про це заявив заступник директора Інституту світової економіки та міжнародних відносин Валерій Новицький в інтерв’ю кореспонденту ГолосUA.

«Високими темпами дорожчають тверді сири і масло вершкове. Скажімо, роздрібна ціна на традиційні сорти твердого сиру зараз сягає 80 гривень за кілограм. Якщо така тенденція збережеться, то вже у жовтні ціни на тверді сири будуть в середньому перевищувати 100 гривень за кілограм», - зазначив він.

Також експерт наголосив, що згідно з оцінками Спілки молочних підприємств, до кінця 2010 року молочна продукція зросте на 10-15%.
«У цьому місяці максимальна закупівельна вартість молока у найбільших виробництв і приватних господарств подорожчала на 4,7%», - зауважив він.

В. Новицький підкреслив, що зараз є тенденція до подорожчання хлібу, але не так істотно як сирів, і відзначив, що можливе подорожчання одягу.
«Фактично ми маємо фронтальну інфляцію. І вона пов’язана значною мірою з тим, що українські товаровиробники знаходяться у дуже скрутному становищі, маючи високі ціни на паливо і через фінансову дестабілізацію», - заявив експерт.

Також він зазначив, що ця тенденція до підвищення цін є наслідком того, що Україна вступила до Світової організації торгівлі на невигідних їй умовах.
«І той факт, що Україна вступила у СОТ на таких умовах, на яких вона вступила, є надзвичайно негативним – українські виробники виявилися у програші, програють навіть аграрні виробники, хоча очікувалось, що аграрії виграють від цього вступу. Україна вступила до СОТ на найгірших умовах за все існування Світової організації торгівлі. Сам факт членства України у СОТ є надзвичайно негативним і фактично руйнує українську економіку», - підсумував В. Новицький.

Нагадаємо, що сьогодні з’явилась інформація про те, що до кінця року продукти харчування можуть подорожчати на 20-40%. Зокрема, впродовж останнього місяця підвищення цін вже торкнулось молочної продукції, яка стала коштувати на 14-23% дорожче. Також Мінагрополітики України розглядає можливість імпорту сухого молока та вершкового масла з Білорусі на Польщі.

А. Штепура

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.