Новости Экономика банкиденьги

Українські комерційні банки мають гроші, але не кредитують підприємства реального сектору

base article image

Комерційні банки України мають достатньо коштів для кредитування, але продовжують відмовлятися кредитувати підприємства реального сектору економіки.

Таку думку висловив генеральний директор Бюро економічних та соціальних технологій Валерій Гладкий на прес-конференції у Києві, передав кореспондент ГолосUA.

“Українські комерційні банки сидять на мішках із грошима і не кредитують підприємства реального сектору. Можу знайти пояснення цьому феноменові: банки просто не прагнуть кредитувати реальний сектор. Так, не все стабільно в економіці України і, можливо, ці ризики виправдані. Комерційні банки вчора залучили дорогі депозити і знизити ставку по депозитам так швидко нереально, а отже і по кредитам також”, - сказав він.

В. Гладкий зазначив, що зниження рівня інфляції сьогодні, а також стабілізація валютного курсу, створюють всі підстави для відновлення кредитування комерційними банками. “В таких умовах більш активну позицію повинен проявляти Національний банк, стимулюючи своїми діями самі банки до відновлення кредитування”, - вважає директор Бюро економічних та соціальних технологій.

Нагадаємо, нещодавно Національний банк України виступив із пропозицією про заборону валютних кредитів фізичним особам на постійній основі. Сьогодні така заборона діє до 1 січня 2011 року.

О. Проценко
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.