Новости Экономика птицям'ясоподорожание

М’ясо птиці істотно подорожчає – експерт

base article image

М’ясо птиці буде дорожчати через підвищення цін на кукурудзу.

Про це під час прес-конференції заявив генеральний директор державного підприємства «Златодар» Володимир Лук’янець, передав кореспондент ГолосUA.

За словами В. Лук’янця, ціна на м’ясо птиці пов’язана із ціною на кукурудзу, а сьогодні тона кукурудзи коштує 1600-1650 гривень.

«Я не пам’ятаю за своє аграрне життя, щоб кукурудза коштувала 200 доларів за тону. Її нормальна ціна 100-110 доларів. Кукурудза – перехідний продукт до тваринництва. Тож прогнозую, що м'ясо птиці зростатиме в ціні. Оскільки в господарствах більша частина кормів закуповується», - розповів В. Лук’янець.

За його словами, ажіотаж на кукурудзу саме на Черкащині пояснюється тим, що посіви були в основному на лівому березі і очікуваної врожайності не принесли.

«У наших господарствах на одному полі, де більш ранні гібриди, урожайність склала 102 центнери з гектару. І це, я вважаю, дуже вдало. Поряд поле, буквально через лісосмугу, зараз дає 60 центнерів з гектару. Бо там були пізні сорти, які потрапили під спеку і не відбулося необхідного запилення. Та основне те, що кукурудза підгоріла на Півдні і всі кинулися у центральні області. Бо кожен розуміє, що слід купувати за будь-яку ціну, аби втримати великі птахофабрики. А зменшувати поголів’я не можна, бо підписані ж міжнародні контракти. У нас же багато м’яса птиці йде за кордон, особливо в Іран», - пояснив В. Лук’янець.

В. Середа
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.