Новости Экономика ценыэкономика

Україні загрожує відплив іноземного капіталу внаслідок світових економічних катаклізмів

base article image

Такі зовнішні чинники як - відплив іноземного капіталу та стрімке падіння світових цін та сталь - можуть стати для української економіки шоком.

Про це сьогодні повідомило українське видання.

На думку видання, потенційно одним із таких зовнішніх шоків може стати різкий відплив капіталу (так званих гарячих грошей) і погіршення доступу до іноземних запозичень у результаті нових катаклізмів на світових фінансових ринках. Але сьогодні такий ризик навряд чи високий. Більшість нерезидентів залишили наш внутрішній фінансовий ринок іще в 2007—2008 роках і поки що так на нього й не повернулися. Потреби ж українських позичальників (держави, банків, компаній реального сектора) у зовнішньому фінансуванні, включаючи рефінансування раніше отриманих кредитів, порівняно з докризовим періодом значно знизилися.

Ще однією потенційною зовнішньою загрозою для української економіки є різке погіршення зовнішньоторговельної кон’юнктури. Саме стрімке падіння світових цін на сталь і обвал попиту на продукцію українського експорту спричинили колапс восени 2008-го. За два роки ситуація майже не змінилася — вітчизняна економіка і зараз надзвичайно залежна від ситуації на світових товарних ринках. Так, у першому півріччі 2010-го на металургійну продукцію в загальному експорті припадало 36%, у той час як співвідношення сукупного обсягу експорту до ВВП торік становило 46%.

Більш того, саме зростання зовнішнього попиту було основним чинником відновлення економіки України в поточному році: конкурентоспроможність вітчизняних виробників значно підвищилася внаслідок масштабної номінальної девальвації національної валюти.

Водночас внутрішній попит, унаслідок замороженої кредитної діяльності та жорсткої фіскальної політики, залишається досить слабким.

За матеріалами: Дзеркало тижня 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.