Новости Экономика дефицитбюджетподатковий кодекс

Підвищення тарифів на газ допоможе зменшити бюджетні дірки

base article image


В Україні поліпшилася ситуація в питанні бюджетного дефіциту, однак через швидке прийняття Податкового кодексу є ризики виникнення бюджетної кризи.

Про це сьогодні пише українське видання.

Згідно з інформацією, про поліпшення ситуації з фінансуванням бюджетного дефіциту свідчать досягнення домовленості з МВФ, у рамках якого 2 млрд. доларів підуть на фінансування бюджетного дефіциту цього року, двохмільярдний кредит від «ВТБ», нещодавнє досить успішне розміщення єврооблігацій на 2 млрд. доларів, а також різке падіння дохідності за внутрішніми держоблігаціями.

Крім того, реалізація заходів, передбачених угодою з МВФ (підвищення тарифів на газ, скорочення дефіциту Пенсійного фонду), також сприятиме розв’язанню проблеми дефіциту фінансів.

Водночас деякі побоювання викликає прагнення уряду якнайшвидше ухвалити новий Податковий кодекс (хоча якість раніше опублікованих проектів, як і раніше, викликає сумніви). Такий поспіх, зумовлений бажанням сформувати бюджет наступного року на базі вже нових податкових правил, не тільки порушує нормальний перебіг самого бюджетного процесу, а й може дорого коштувати українській економіці. Тому й не можна повністю виключати можливість виникнення «рукотворної» бюджетної кризи.

Поступово виходить із піке український банківський сектор. Відновлення припливу депозитів, з одного боку, значно поліпшило ситуацію з ліквідністю, а з іншого — дало змогу банкам досить різко знизити відсоткові ставки за депозитами, дещо виправивши, таким чином, свої фінансові показники.

Зокрема, за вісім місяців 2010 року сукупний збиток банківської системи знизився на 56% порівняно з аналогічним періодом минулого року. А без урахування «Родовід банку» (на який припадає практично половина всього збитку за січень—серпень ц.р.) темп скорочення банківських збитків становив близько 71%. У результаті показник рентабельності капіталу в середньому по банківській системі поліпшився з -32,5% на кінець 2009 року до -10,8% на кінець серпня 2010-го.

Як і раніше, важкою залишається ситуація з якістю банківських кредитних портфелів. Попри пожвавлення економіки, частка проблемних активів продовжує збільшуватися, хоча й набагато меншими темпами, ніж торік. Відповідно до даних НБУ, частка проблемних кредитів у загальному кредитному портфелі банківської системи становила 12% на кінець липня, проте реальні цифри (на основі міжнародних стандартів фінансової звітності), мабуть, набагато вищі — не менш як 30—35%. І якщо раніше учасники ринку прогнозували, що пікові значення цього показника припадуть на другий-третій квартали 2010-го, то нині йдеться про четвертий квартал нинішнього чи перший 2011 року. Отже, хоча можливість системної банківської кризи найближчим часом досить низька, ситуація з проблемною заборгованістю продовжує залишатися складною.

За матеріалами: Дзеркало тижня
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.