Новости Экономика россияавто

Росія подолала кризу в автопромі за рахунок програми утилізації старих авто

base article image

Росія вирішила продовжити програму утилізації старих авто на 2011 рік, на її реалізацію буде виділено ще 14 мільярдів рублів.

Про це заявив прем’єр-міністр РФ Володимир Путін, повідомили власному кореспонденту ГолосUA у прес-службі російського уряду.

За словами Путіна, російська влада задоволена ефектом, які дали антикризові заходи з підтримки вітчизняного автопрому - зокрема, субсидовані кредити і програма утилізації. Премєр-міністр повідомив, що усього Росія в 2009-2010 роках виділила на підтримку вітчизняного автопрому 170 мільярдів рублів. Глава російського уряду пояснив, що влада має намір підтримувати високотехнологічні галузі вітчизняної промисловості (у тому числі автомобільну промисловість) до повного відновлення попиту після кризи.

Як повідомляв ГолосUA, з березня 2010 року у Росії було впроваджено програму утилізації старих авто: кожен росіянин міг здати свій старий автомобіль та отримати сертифікат вартістю 50 тисяч рублів (приблизно 1600 доларів - ГолосUA). При купівлі нового авто російського виробництва або російської зборки частину його вартості можна оплатити сертифікатом. Програма викликала великий ажіотаж серед росіян: станом на вересень нею скористалися вже понад 300 тисяч автовласників. Зростання виробництва тільки на підприємстві АвтоВАЗ склало понад 36 відсотків, саме автомобілі ВАЗ різних моделей є найпопулярнішими машинами, які купують росіяни за програмою утилізації. На другому та третьому місцях за популярністю – Рено та Шкода російської зборки.

Спочатку передбачалося, що програма утилізації старих авто триватиме тільки протягом 2010 року, але через великий попит її вирішено продовжити й у 2011 році.

Д. Кляхін
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.