Новости Экономика налоговая милицияап

Податкової міліції скоро взагалі не буде, - Портнов

base article image

Заступник глави Адміністрації Президента, керівник робочої групи з реформування Кримінально-процесуального кодексу Андрій Портнов уважає, що такого органу, як податкова міліція, скоро взагалі не буде, а оперативно-розшукову діяльність у податковій сфері будуть здійснювати виключно МВС і СБУ. Про це він заявив у ексклюзивному коментарі «Дзеркалу тижня».

«Як аргументи в цому випадку потрібно розглядати два чинники. По-перше, Президент заявив про реформу кримінальної міліції за європейськими стандартами. Таким чином, у віданні МВС і СБУ зосереджується вся оперативно-розшукова діяльність і слідство в економічних злочинах. При цьому багато видів економічних злочинів декриміналізуються», — розповів Андрій Портнов.

По-друге, зазначив він, на користь ліквідації податкової міліції свідчить статистика предявлень до судів про обмеження конституційних прав громадян, поданих податковою міліцією.

«Так ось, із загальної кількості кримінальних справ, у яких використовують матеріали «прослушки» і «наружки» й які податква міліція доводить до суду, всього в 0,1% випадків виносять обвинувачувальні висновки! З цієї мізерної кількості приблизно в половині випадків конкретних осіб визнають винними. Так от, із цієї кількості ще приблизно половину засуджених звільняють за амністією!», — сказав Андрій Портнов.

Таким чином, додав він, ККД використання оперативно-розшукових заходів у податковій міліції становить нуль цілих і якісь соті частки відсотка. «Це красномовно говорить про ефективність роботи цього органу», — підсумував заступник глави Адміністрації Президента.

За матеріалами: Дзеркало тижня

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.