Новости Политика кабминзакон

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про Кабінет Міністрів

base article image

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект "Про Кабінет Міністрів України" у зв'язку з набранням чинності Конституції України від 1996 року.

Текст документу розміщено на сайті парламенту.

У законопроекті передбачено, що заступник міністра внутрішніх справ України - начальник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Криму призначається на посаду і звільняється з посади не Кабінетом Міністрів України з поданням міністра внутрішніх справ України, а призначається на посаду за поданням Прем'єр-міністра України та звільняється з посади Президентом України.

Генеральний прокурор, згідно із законопроектом, має звільнятися з посади без згоди Верховної Ради України Президентом України, причому до переліку причин звільнення Генпрокурора з посади додається речення "А також з інших підстав". Верховна Рада також втрачає право на затвердження персонального складу колегії Генпрокуратури, згідно із законопроектом склад колегії подаватиме і затверджуватиме сама ГПУ.

Що стосується Служби безпеки України, то у законопроекті знімається положення про підконтрольність відомства ВР. СБУ підпорядковується лише Президенту України. Зі статті про систему відомства вилучена структура "Служба безпеки Республіки Крим".

Крім того, голова Служби безпеки призначається на посаду та звільняється з неї Президентом України (у чинному законі голова Служби безпеки України призначається Верховною Радою України за поданням Президента України), а також Президент України набуває право напряму звільняти заступників голови СБУ. СБУ залишиться підзвітною парламенту і згідно зі ст. 31 щорічно подаватиме до ВР звіт про свою діяльність.

Із прийняттям законопроекту відбудуться зміни в режимі надання доступу до інформації. Так, якщо наразі право надавати доступ до інформації має Кабмін і Верховна Рада, то з прийняттям закону Кабмін його втратить, натомість таке право отримає Президент.

Президент України отримує право звільняти з посад перших заступників і заступників голови Антимонопольного комітету України з числа державних уповноважених без подання Прем'єр-міністра України.

Із набуттям чинності законопроекту мають бути ліквідовані Головне управління державної служби при Кабміні і Координаційна рада з питань державної служби. Натомість органом управління держслужбою буде "спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері державної служби".

Крім того, ВР втратить право припиняти повноваження суддів Конституційного суду України у разі порушення суддею присяги судді.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.