Новости Экономика законврцензура

ВР прийняла за основу законопроект щодо протидії цензурі

base article image

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо посилення гарантій свободи слова в Україні та протидії цензурі).

Законопроект спрямований на усунення недоліків законодавчого регулювання питань, пов´язаних із чинним правовим механізмом забезпечення свободи слова та свободи літературної, художньої, наукової і технічної творчості в Україні, протидії цензурі та гарантування політичної, економічної, ідеологічної багатоманітності у суспільному житті.
Зокрема, Кримінальний кодекс пропонується доповнити положеннями, котрі передбачають кримінальну відповідальності за цензуру, порушення права на свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості.

Враховуючи положення чинного Закону "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" стосовно того, що відповідальність за скоєння злочину проти журналіста у зв´язку з виконанням ним професійних обов´язків прирівнюється до відповідальності за скоєння таких же дій проти працівника правоохоронного органу (ст. 17 закону), запропоновано внести відповідні зміни та доповнення до ст.ст. 345, 347, 348 Кримінального кодексу. 

Деталізовано положення Кримінального кодексу, згідно з якими передбачено відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. 
Передбачено відповідальність за вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, якими журналіст користується у зв´язку зі своєю службовою діяльністю.

Окрім цього, пропонується передбачити на законодавчому рівні, що один із представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є спеціальним представником з питань свободи слова.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.