Новости Экономика кредитбанк

Відновлення повноцінного кредитування в Україні очікується в 2012 році - експерт

base article image

Відновлення повноцінного кредитування в Україні очікується в 2012 році. Таку думку «Дзеркалу тижня» висловив голова правління «Райффайзен Банку Аваль» Володимир Лавренчук.

«За моїми відчуттями, цього року резерви під проблемні кредити ще будуть зростати, але вже зовсім не такими темпами, як торік. Банки вже пройшли дві хвилі реструктуризації кредитів, і ми бачимо, що фінансове становище в людей не швидко, але поліпшується. Окрім того, у банків зростає операційний прибуток», — сказав банкір.

На його думку, за підсумками 2010 року більшості зарубіжних фінансових установ, які адекватно відображали свої резерви, вдасться формувати їх не за рахунок капіталу, а за рахунок частини отриманого прибутку.

«Втім, я не виключаю, що деякі банки будуть нарощувати власний капітал на вимогу материнських структур, до яких тепер застосовуються стандарти банківського нагляду «Базель III». Виходячи з практики міжнародних фінансових груп, головні банки завжди застосовують загальні стандарти роботи у всіх країнах своєї присутності. Значить, капітальна база дочірніх банків буде приведена у відповідність до останніх світових норм, які на практиці стають дедалі більш жорсткішими за українські», — зазначив Лавренчук.

Він припускає, що розформування резервів банків розпочнеться вже в 2012 році, і, відповідно, у банків буде серйозна база для старту із завоювання ринку. «Якщо до цього моменту ситуація з курсом та інфляцією остаточно стабілізується, банки, адекватно сформували резерви і володіють достатнім запасом капіталу і вільних коштів, будуть знову грати першу скрипку на кредитному ринку», — підкреслив голова правління банку.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.