Новости Экономика спидэкономика

СНІД може вплинути на економіку України

base article image

Через епідемію ВІЛ/СНІД в Україні місцеві підприємства вже 2014 року можуть втратити до 700 мільйонів гривень прибутку. Тож вже сьогодні робітникам великих підприємств розповідатимуть про ВІЛ/СНІД та його профілактику. 

Нині, за оцінками міжнародних організацій, Україна має найгострішу епідемічну ситуацію з ВІЛ/СНІДу в Європі та серед країн СНД. Оновлені дані засвідчують, що на початок 2010 року в Україні мешкало 360 тисяч людей, інфікованих ВІЛ. Понад 77 відсотків серед ВІЛ-позитивних – це українці працездатного віку (15–49 років). Таким чином ВІЛ/СНІД став проблемою виробничого середовища. Втрата здоров'я працівника через хворобу спричиняє зниження продуктивності й досвіду, втрату навичок, декваліфікацію, підвищення плинності кадрів на підприємстві та призводить до зменшення рентабельності виробництва, що в цілому уражає економічну стабільність країни, констатують в Німецькому товаристві технічного співробітництва (GTZ), яке ініціювало проект.

Саме тому в Україні, за підтримки уряду ФРН, розпочалося інформування людей про ВІЛ/СНІД на робочих місцях в рамках проекту «Профілактика ВІЛ/СНІДу в Східній Європі». Понад чотири з половиною тисячі менеджерів та працівників робочих спеціальностей на підприємствах Вінницької, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей та Донецька слухатимуть лекції та братимуть участь у тренінгах з профілактики ВІЛ/СНІДу. Представник Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ Дмитро Шерембей каже, що ця проблема вже давно вийшла за межі груп ризику (споживачі ін’єкційних наркотиків, працівники комерційного сексу тощо), тож про ВІЛ/СНІД українці повинні знати якомога більше. «В санаторії, в готелях треба розповідати і інформувати всіх, хто працює з людьми. Як наслідок - люди знають не тільки про те, як себе убезпечити від ВІЛ/СНІДу, а ще міняється їхнє ставлення до інфікованих людей», - каже Шерембей.  

В Німецькому товаристві технічного співробітництва впевнені, що профілактичні програми не потребують від підприємства залучення великих фінансових і людських ресурсів. Навіть такі заходи, як проведення відкритих семінарів або розміщення інформаційних матеріалів, ухвалення політики чи стратегії з ВІЛ/СНІДу, включення відповідних положень до колективних договорів, можуть значно змінити ставлення співробітників колективу підприємства до проблеми ВІЛ/СНІДу.

За матеріалами: Німецька хвиля

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.