Новости Экономика бензин цены

Українські водії відмовляються від А-95 на користь більш дешевого А-92

base article image

Українські водії переходять з бензину А-95 на більш дешевий А-92 (ціна на 20-30 коп./л нижче).

Про це повідомили експерти “Консалтингової групи А-95”, пише видання “Сегодня”.

За даними їхнього досліджень, бензином А-92 наразі водії заправляються на 40% більше, ніж на початку року (тобто споживання А-92 збільшилася в середньому на 50 тис. т на місяць. - авт.). Директор “А-95” Сергій Куюн зауважив, що це свідчить про серйозну переорієнтації частини роздрібних споживачів на більш дешеву марку бензину через подорожчання А-95. Простіше кажучи, автолюбителі починають економити. Як пише видання, за їхніми розрахунками при щоденних поїздках економія щомісяця складе до 70 грн.

За умови ухвалення нового Податкового кодексу, в якому закладено підвищення акцизу на бензин на 52 євро (або 50-52 коп. на літрі), то можна припустити, що перехід на А-92 стане ще більш масовим. 

Заступник директора НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев також заявив про зростання споживання бензину А-92, але за його даними, продажу цього виду пального на АЗС зросли приблизно на третину. За його прогнозом, це не призведе до скорочення нинішньої різниці в ціні між А-95 і А-92 (А-92 не подорожчає через збільшення попиту, а А-95 не подешевшає). “У жовтні піде поступове, на 3-5 копійок на тиждень, підвищення цін на всі види пального через те, що подорожчала нафта і подешевшав долар, - сказав Г. Рябцев. - Це означає, що до кінця місяця А-95 повернеться до 7,70-7,80 грн. / Л (зараз 7,60), А-92 - до 7,40-7,50 (7,30). Якщо нафта не подешевшає, така тенденція збережеться до кінця осені”.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.