Новости Экономика инфляциятехнологія

До інфляції в Україні призводить технологічна деградація — експерт

base article image

В Україні майже не запроваджують енергозберігаючі технології, що робить її повністю залежною від економічної ситуації на зовнішніх ринках.  

Таку думку озвучив заввідділу зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України Валерій Новицький на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

“Головний фактор інфляції в Україні — технологічна деградація останніх 20 років. І оскільки ми не бачимо нічого конструктивного в позиції українських регулюючих інститутів, не виключено, що і в подальшому в Україні спостерігатимуться великі проблеми з інфляцією. Тому що Україна перетворилася на країну, залежну від зовнішньої кон'юнктури, а не від стратегічних цілей, які вона сама собі обирає”, - зазначив Новицький.

Так, за його словами ціни на енергоносії не впливають на економіку розвинутих країн, оскільки вони досить швидко розвивають енергозберігаючі технології та запроваджують неенергомістке виробництво. Україна ж значно відстає у втіленні енергозберігаючих технологій, тому будь-які негаразди на зовнішніх ринках мають суттєвий вплив на її внутрішньому ринку.  

М. Мамаєва
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.