Новости Экономика банкидепозитисуд ес

Українці повертають свої депозити через Європейський суд

base article image

Українці, намагаючись повернути свої вклади з проблемних банків, вже звертаються до Європейського суду. 

Першим так вчинив військовий льотчик Юрій Проданчук з Львівської області і тепер чекає розгляду справи. Як розповів нам Юрій, в лютому 2008-го він поклав на рік у банк “Надра” велику суму (мова йде про декілька десятків тисяч доларів, точну цифру він не назвав). На жаль, через рік своїх грошей Юрій не побачив, тому що в банку почалися проблеми з виплатами вкладів і там ввели тимчасову адміністрацію. Проданчук пішов до суду і виграв його, але навіть держвиконавці не змогли дістати з “надр” банку внесок Юрія. А тому він вирішив піти до Європейського суду - подав позов на державу Україна, в якому не виконуються судові рішення. “Я звернувся до Європейського суду і вже отримав відповідь, що справа прийнята до розгляду, - розповів нам Проданчук .- Я не самотній, ще чоловік сорок моїх однополчан, які воювали в гарячих точках і заробили там на життя, постраждали точно так само. Можливо, вони теж підуть до Європейського суду”.

У прес-службі банку “Надра” відповіли, що клієнтам вони зараз повертають гроші поетапно, і якби Проданчук погодився на мирову, то, можливо, вже отримав би свій депозит. Киянка Наталя Трофименко розповіла нам, що свій внесок 2000 євро в банку “Надра” вона отримує частинами в гривнях на картку і потім розраховується за покупки. “Вже половину грошей повернула. Але так є сенс вступати, якщо депозит невеликий, як у мене”, - каже Наталя. 

На думку юриста Василя Мірошниченка, Проданчук вчинив правильно: “Невиконання рішення суду - це серйозне правопорушення і Євросуд за це карає. Швидше за все, позивач виграє, і тоді вже держава буде думати, як повернути йому вклад. Плюс ще компенсація з держбюджету - практика показує, що Євросуд присуджує 3-25 тис. євро. Щоправда, розгляд справи може затягнутися на 2-3 роки”. 

Банки завдають своїм клієнтам у відповідь удару. Вони збираються створити єдиний “чорний список” боржників і обмінюватися інформацією про недобросовісних позичальників, щоб у майбутньому не видавати їм кредити. 

За матеріалами: Сегодня

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.