Новости Экономика правительствошахтерырегионы

Уряд має намір розв'язати проблему депресивних шахтарських поселень

base article image

Шахтарські населені пункти законодавчо віднесуть до окремої групи територій, які визнаються депресивними. Відповідні зміни до Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів» схвалили на сьогоднішньому засіданні Урядового комітету з питань регіональної та соціальної політики, будівництва, житлово-комунального господарства і гуманітарного розвитку.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов, - передала прес-служба уряду. Він зазначив, що визнання шахтарських населених пунктів депресивними територіями дозволить розв’язати існуючі соціально-економічні та екологічні проблеми, які виникли внаслідок ліквідації вугільних підприємств.

Змінами до Закону, як зазначив урядовець, програму подолання стану депресивності територій визначено як цільову регіональну, що має державне значення.

Віктор Тихонов поінформував, що змінами до Закону «Про стимулювання розвитку регіонів» визначено також поняття «шахтарські населені пункти».

«Це ті населені пункти, на території яких з 1996 року були ліквідовані вугільні підприємства, але не були здійснені в повному обсязі заходи щодо вирішення соціально-економічних та екологічних питань, передбачених відповідними проектами ліквідації зазначених підприємств», - уточнив Віце-прем’єр-міністр.

Він також додав, що між Мінекономіки та Мінрегіонбудом передбачається перерозподіл повноважень щодо визнання територій депресивними і розроблення програм подолання стану депресивності територій. Функції з координації розроблення угод щодо регіонального розвитку від Мінекономіки передадуть Мінрегіонбуду.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.