Новости Экономика крым джартидороги

Джарти хоче на ремонт кримських доріг понад 80 мільярдів гривень

base article image

 

Рада міністрів Криму затвердила проект Державної програми «Розвиток транспортно-дорожнього комплексу Автономної Республіки Крим», розрахованої на 2011-2020 рр.

 

Загальна кількість грошей, необхідних на реалізацію програми - 81 млрд. грн. У проекті заплановано, що 53 млрд. грн. надасть Держбюджет України, решта коштів поступить з позабюджетних джерел (26,5 млрд. грн.), бюджету Криму (441 млн. грн.) і місцевих бюджетів (423 млн. грн.).

 

Згідно з програмою, до 2020 року в Криму будуть побудовані понад 152 кілометри нових автомобільних доріг. Заплановано, зокрема, завершення будівництва об'їзної дороги навколо Сімферополя. Планується також ремонт усіх кримських доріг загальною протяжністю 6 тисяч кілометрів. Реконструкція та модернізація торкнуться більш 600 кілометрів дорожньої мережі, в тому числі дороги Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, Сімферополь-Бахчисарай-Севастополь.

 

Особливе місце в проекті програми займає розвиток екологічно чистого електротранспорту. Передбачається купити 369 нових тролейбусів і 30 трамваїв, прокласти в Євпаторії 20 кілометрів сучасних безшумних трамвайних шляхів і створити новий трамвайний маршрут від селища Заозерне до аквапарку протяжністю 41 кілометр. Крім того, два нових тролейбусних маршрути повинні з'явитися у Керчі.

 

Розділ програми, присвячений морському транспорту, передбачає перенесення вантажної частини Євпаторійського морського торгового порту на озеро Донузлав, де буде створена інфраструктура для прийому вантажних поромів і побудований контейнерний термінал.

 

Значна частина проекту програми присвячена розвитку в Криму інфраструктури круїзного і яхтового туризму. Передбачається, зокрема, провести реконструкцію морського вокзалу в Євпаторії зі створенням на території порту сучасної яхтової марини. Стоянки для яхт (всього 11) будуть обладнані також в Судаку, Гурзуфі, Алупці, на території Масандрівського портового пункту в Ялті і інших прибережних регіонах Криму.

 

Програма передбачає також відновлення Керченського аеропорту та розвиток повітряного сполучення всередині Криму. У сімферопольському аеропорту в рамках реалізації програми буде реконструйовано аеродромний комплекс і побудований новий аеровокзал. У столиці Криму з'явиться також приміський залізничний вокзал і автовокзал.

 

Голова Ради міністрів Криму Василь Джарти повідомив: якщо програма буде схвалена центральними органами влади України, керівництво Криму готове виконати більшу частину наміченого протягом п'яти найближчих років.

 

«Вже наступного року ми почнемо реалізацію грандіозних проектів будівництва та модернізації доріг Джанкой-Сімферополь, Армянськ-Сімферополь, Сімферополь-Євпаторія, Сімферополь-Керч. Вже готується проектна документація, готуються гроші з Державного бюджету України на фінансування цих проектів. Крім того, ми продовжимо направляти на будівництво внутрішньоміських дорожніх мереж частину грошей, які Крим буде отримувати на соціально-економічний розвиток в якості субвенції з державного бюджету», - зазначив голова Радміну.

 

За матеріалами: Дело

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.