Новости Экономика инфляцияексперт

Українці не готові ще дізнатися, що інфляція насправді вища - експерт

base article image

 

Уповільнення темпів інфляції в Україні слід очікувати в другій половині 2011 року, коли в світовій економіці нарешті почнеться стабілізація фінансової системи.

 

Про це в інтерв'ю ГолосUA розповів керівник інформаційно-аналітичного центру "Forex Club" в Україні Микола Івченко.

 

«У багатьох виникає питання щодо достовірності даних Державного комітету статистики. На нашу думку, часто цифри бувають занижені. Особливо в періоди, коли ціни зростають, як це трапилося різко у вересні, показник в 2,9% - він не є реальним. По продуктам харчування - це більше 4,4% а загальна інфляція в 2,9% - там, насправді, більше 3%», - зазначив експерт.

 

На думку М. Івченка, в тому, що держава приховує реальні показники є свої «плюси» та свої «мінуси». Якщо населення дізнається про те, що влада називає нереальні економічні показники, для українців це може стати «шоком». «Населення ще не готове до таких заяв», - сказав він.

 

«Нам би в цьому році витягнути 13% інфляції. Це був би хороший результат. А прогнозували до 10% Зараз всі чудово розуміють, що це нереально», - зробив прогноз експерт. На його переконання, у наступному році, темпи інфляція значно уповільняться. Оскільки в 2011 році головний чинник, що впливає на українську економіку, а саме - світові тенденції на підвищення цін на продовольчі товари уповільняться. «Зараз є певний ажіотаж у зв'язку зі світовими цінами, невизначеністю в світовій фінансовій системі, можливим вливанням грошей в економіку США. І стрибок з цінами - це спекулятивний момент. Десь у другій половині 2011 року ситуація з світовою економікою стабілізується і вже такого темпу інфляції не буде. У наступному році орієнтовний темп інфляції - це десь 11,5%», - зазначив він.

 

Разом із ти, М. Івченко зауважив, що поки що, тобто наступні декілька місяців, будуть важкими для українського населення через нинішню інфляцію та високі ціни на продукти.

 

 

Я. Солонська

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.