Новости Экономика деньги нбупереказ

Найбільше грошових переказів українці отримують з Росії — НБУ

base article image

 

Загальна сума переказів, які прийшли в Україну за допомогою 22-х систем міжнародних грошових переказів в першому півріччі 2010 року склала 1,15 млрд. дол., що на 13% більше, ніж за цей же період минулого року.

Такі дані надали в Національному банку України, повідомляє видання “Дело”.

 

Регулятор відзначає, що з України населення відправило в 7 разів менше — всього 163 млн. дол. З використанням всього п'яти систем грошових переказів у першому півріччі в Україні прийшло 79,5% від загальної суми переказів. У цю п'ятірку увійшли американська система переказів Western Union, її частка ринку склала 42,5%, російська система “Юністрім” - 12% ринку, американська MoneyGram - 11% і російські Migom - 8%, Contact - 6%.

У першому півріччі цього року, країною-лідером з відправлення коштів до України залишалася Росія. З неї українці отримали 47% всіх коштів, за Росією йде США - 10%, Італія - 7%, Іспанія - 5% і Португалія - 3%.

Розподіл пунктів отримання коштів, відправлених з Україною, інший: Росія - 41%, Грузія - 6%, Вірменія - 4%, США - 4%, Узбекистан - 4%.

У НБУ відзначають, що в першому півріччі цього року спостерігалася тенденція щодо збільшення обсягів переказів в російських рублях. Сума таких перекладів в Україні і з неї в порівнянні з першим півріччям минулого року збільшилася майже у два рази. Українці отримали 4,1 млрд. і відправили 651,8 млн. російських рублів.

Збільшився також середній розмір переказів. Так в Україні почали надсилати на 5 дол. більше, ніж у першому півріччі 2009 року, а з Україною - на 42 дол. більше. Середній розмір перекладу в Україні склав 480 дол., а з України 506 дол.

 

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.