Новости Экономика балансексперт

В Україні вперше у поточному році платіжний баланс врівноважений - Литвицький

base article image

 

Сьогодні в Україні практично повністю врівноважений платіжний баланс.

 

Про це сьогодні заявив керівник групи радників Нацбанку Валерій Литвицький на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

 

За його словами, платіжний баланс України останнім часом покращився. “Чистий відсоток валютних коштів за поточним рахунком, майже повністю відшкодований чистим притоком їх за фінансовим рахунком... Профіцит у 30 млн. дол. може бути статистичною похибкою. Такий практично абсолютно врівноважений платіжний баланс ми маємо вперше в цьому році”, - зазначив він.

 

За словами експерта, у серпні платіжний баланс не чинив тиску на обмінний курс у бік девальвації, бо приток валюти через прямі інвестиції дозволив компенсувати відтік через торговельні операції. “Прямі іноземні інвестиції встановили 654 млн. дол., а дефіцит торговельного балансу дорівнював 598 млн. дол.”, - сказав він.

 

Як зауважив В. Литвицький, не сталося і тиску на обмінний курс в сторону посилення(ревальвації). “Чистий приток валюти за рахунком операцій з капіталом і фінансових операції у серпні був у 1,6 разів менший за липневий, і лише на 30 млн. дол. меншим за відтік валюти по торговельним операціям (593 млн. дол. проти 563 млн. дол.)”, - сказав він.

 

Саме тому, за словами експерта, у серпні обмінний курс майже не зазнав змін.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.