Новости Экономика аубнбуденьги емісія

Питання про випуск емісій в країні входить тільки до компетенції Нацбанку – АУБ

base article image

 

В питаннях монетарної політики країни розбирається лише Національний банк України.

 

Про це сьогодні в інтерв’ю ГолосUA заявив президент асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

 

Коментуючи заяви лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко про неконтрольовані випуски емісії Нацбанком, О. Сугоняко зауважив, що у питанні монетарної політики Головний банк країни є повністю відкритим, в чому можна пересвідчитися, слідкуючи за офіційною статистикою на сайті відомства. «І коли виходить один народний депутат, я не хочу називати його прізвище, і каже, що Нацбанк випустив емісії «300 млрд гривень» і випустив в обіг, тому що людина не уявляє собі ні наслідків, ні як це робиться. Всі розбираються у футболі»,- зазначив він.

 

«Те, що стосується монетарної політики, емісії грошей – це питання тільки в компетенції Національного банку. І краще за нього ніхто в цьому питанні розібратися не може», - сказав президент АУБ.

 

Сьогодні, 22 жовтня, Нацбанк розповсюдив заяву, у якій стверджує, що виступ пані Юлії Тимошенко, в якому вона навела інформацію стосовно буцім-то здійсненої Національним банком України неконтрольованої емісії грошей обсягом більше 80 млрд. грн., інформація не відповідає дійсності. На переконання представників Головного банку держави, подібні заяви слід розцінювати не інакше, як свідому спробу окремих політиків через розповсюдження завідомо недостовірної інформації та маніпулювання незнайомими широкому загалу монетарними термінами створити штучний ажіотаж серед населення та дестабілізувати ситуацію на грошово-кредитному ринку з метою отримання сумнівних політичних дивідендів.

 

20 жовтня лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що обсяг емісії в Україні перевищив 80 мільярдів гривень і через непрофесійні дії уряду країна знаходиться на межі економічного колапсу. За словами Юлії Тимошенко, влада проводить неконтрольовану емісію грошей, не підтверджену реальним економічним зростанням. Зокрема, вона повідомила, що на 1 вересня обсяг емісії становить 76,7 млрд гривень, а на даний момент — 83,6 млрд гривень, що є третиною державного бюджету. Окрім того, Тимошенко запевнила, що ця емісія гарантовано призведе до інфляції.

 

Я. Солонська

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.