Новости Экономика банкикризисприбуток

127 українських банків закінчили 9 місяців року з чистим прибутком

base article image

 

Січень-вересень цього року з чистим прибутком закінчили 127 українських банків, або 72% від загальної кількості. 

 

Про це свідчать дані фінансової звітності банків. 

І це незважаючи на те, що в цілому у банківській системі за підсумками 9 місяців 2010 року зафіксований збиток - 10 млрд. грн. 
У збиток продовжує працювати тільки 41 фінустанова, ще 8, за підсумками трьох кварталів, вийшло на нуль.

Перше місце серед прибуткових фінустанов Україні (за абсолютним показником) займає «ПриватБанк». Він за січень-вересень заробив 993 млн. грн. Такий результат досягнутий завдяки високим відсотковим доходам, які на початок жовтня становили 10,17 млрд. грн. У той час як найбільшими статтями витрат стали процентні витрати (6,24 млрд. грн.) та витрати на персонал (1,5 млрд. грн.).

Друге місце за розміром чистого прибутку утримує «Ощадбанк» із показником 431 млн. грн. У топ-5 вдалося також потрапити трьом іноземним банкам. Так, «Сітібанк (Україна)» за 9 місяців заробив 240 млн. грн., «ІНГ Банк Україна» - 235 млн. грн., «ОТП банк» - 205 млн. грн.

Збитки, зафіксовані 41 банком, з лишком перекрили прибуток, який отримали 127 фінустанов. Так, загальний мінус 41 банку склав 13,1 млрд. грн. (прибуток інших фінустанов - 3,1 млрд. грн.).


В аутсайдерах - проблемний «Родовід Банк», збиток якого за підсумками 9 місяців становить 4,2 млрд. грн. Банк «Форум» і «Укрсиббанк» закінчили три квартали з мінусом у 2,1 млрд. грн. кожен, у «Ощадбанку Росії» мінус 1,5 млрд. грн., у «Промінвестбанку» - на 600 млн. грн. Збитки «Родовід Банку», як і інших фінустанов, безпосередньо пов'язані з формуванням резервів під проблемні кредити. Так, на початок жовтня прострочених кредитів у банку було на 2,8 млрд. грн., а сформованих резервів - на 3,5 млрд. грн. 

Експерти вважають, що цього року банки будуть намагатися завершити роботу з проблемними портфелями, щоб уже в 2011-му вийти в плюс. «Судячи з усього, банки налаштовані до кінця року по максимуму сформувати резерви під проблемні активи і ймовірність того, що ми побачимо прибуток у системі в розрізі місяця до кінця року, зменшується. По-справжньому іншу картину ми побачимо в I кварталі 2011-го, коли банки відновлять повноцінну конкуренцію за частку ринку і за клієнта», - зазначив старший аналітик ІК «Трійка Діалог Україна» Євген Гребенюк. 

 

За матеріалами: Дело

 

http://delo.ua/dengi/banki/s-nachala-tri-chetverti-ukrainskih-bankov-srabotali-v-pribyl-146607/

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.