Новости Экономика кордониесукраинабелорусь

ЄС фінансуватиме транскордонні проекти між Україною та Білоруссю

base article image

 

Програми Транскордонної співпраці інструменту європейського сусідства та партнерства фінансуються Європейським Союзом. До 2013 року виділені кошти сягнуть 1,1 мільярда євро. Наразі програма транскордонної співпраці стимулює лише зв'язки країн ЄС з їхніми сусідами. Але вже сьогодні йдеться про поширення цього процесу на зміцнення контактів та співпраці між країнами, які межують з ЄC, але не є його членами. У  випадку з Україною, представник директорату Єврокомісії Якуб Урбанік вважає актуальним проекти, які б пов'язували її з Білоруссю: "Це наразі лише ідеї. Але вони вже досить конкретні. Вони обговорюються і цілком можливо, що вже найближчим часом такі програми можуть бути розпочаті".

Своєю чергою, представниця Єврокомісії Боділ Перссон нагадала, що нинішня програма транскордонної співпраці є продовженням розпочатих ще 1996 року проектів. І відрізняється тим, що на відміну від дев'яностих  років, у двотисячних країни-партнери ЄС мають набагато більше прав у визначенні проектів, їхньому відборі та розпорядженні коштами. "В першому раунді було подано більше тисячі заявок, що свідчить про великий інтерес до цієї програми. Це набагато перевищує бюджет першого етапу реалізації програм, на який виділено лише 239 мільйонів євро. Крім відбору на конкурсі цих малих проектів, в межах реалізації програми передбачені ще й так звані „великі поректи“. Найчастіше це інфраструктурні об'єкти, обсягом від 5 до 15 мільйонів євро. Наразі вже є кілька заявок, але вони ще не схвалені", - зазначає Перссон.

Представниця Мінекономіки України Майя Кошман зазначила, що найширші можливості для українських організацій у проектах з Угорщиною. Бо в цієї країни ЄС немає кордонів з іншими сусідами Євросоюзу. Крім того, Кошман зазначила, що для України є надзвичайно важливими інфраструктурні проекти в межах транскордонної співпраці з європейськими країнами. Адже в більшості з них йдеться по будівництво та реконструкцію пунктів пропуску, доріг та інших об’єктів, які Україні належить збудувати до початку європейської футбольної першості 2012 року.

За матеріалами: Німецька хвиля

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.