Новости Экономика запоріжстальндсналоги криминал

Податкова звинувачує керівництво “Запоріжсталі” в махінаціях з ПДВ на 87,5 млн. грн.

base article image

 

Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у Запорізькій області домагається притягнення до адміністративної відповідальності керівників одного з найбільших металургійних комбінатів України.

 

Про це пише видання “Дело”.

 

Під приціл податківців потрапили фінансовий директор “Запоріжсталі” Олександр Рабцун і головний бухгалтер цього підприємства Анатолій Белеуш. Інспекція у Заводському районному суді міста намагається довести, що керівники меткомбінату завищили суму ПДВ для відшкодування на загальну суму понад 87,5 млн. грн.

Юристи податкової надали суду матеріали про факти завищення ПДВ для відшкодування з державного бюджету у двох випадках. У першому випадку йдеться про порушення фінансовим директором “Запоріжсталі” Олександр Рабцун ведення податкового обліку на підприємстві, в результаті якого сума ПДВ для відшкодування за червень 2010-го була завищена на 35,3 млн. грн. У другому випадку в результаті таких же дій керівництва “Запоріжсталі” сума повернення ПДВ за березень-травень 2010 року була завищена на 52,6 млн. грн. Ці факти податкова служба виявила в ході позапланових перевірок, що пройшли в кінці серпня — початку вересня.

Представники “Запоріжсталі” звинувачення з боку податківців відкидають і протоколи за підсумками перевірок не визнають. Крім цього, юристи підприємства подали до суду свої зустрічні позови з вимогою визнати незаконними протоколи податківців та рішення податкового органу, завдяки яким і були ініційовані судові розгляди.

Довідка. “Запоріжсталь” виробляє чавун, сталь, листовий прокат, гнутий профіль, жерсть, будівельні матеріали та ін. Основні споживачі продукції — виробники зварених труб, підприємства автомобільного, сільськогосподарського, транспортного машинобудування, виробів побутової техніки та металосервісні центри. До травня 2010 року комбінат контролювали на пріоритетних засадах група Midland Олександра Шнайдера і Вадима Шифріна і менеджмент підприємства на чолі з Віталієм Сацьким і Володимиром Дворецьким. Однак минулого літа ці групи домовилися продати свої акції російським інвесторам, яких пов'язують з покупцями 50% +2 акції “Індустріального союзу Донбасу”.

 

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.