Новости Экономика жильедобудовакредит

Державні банки інвестують 625 мільйонів гривень на добудову житлових об'єктів

base article image

 

Державні банки готові направити на кредитування добудови житлових об'єктів 625 мільйонів гривень під 10-12% річних.

 

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов, передала прес-служба уряду.

 

За його словами, розпочала функціонувати робоча група з комплексного вирішення питань добудови об’єктів незавершеного житлового будівництва та стимулювання споживачів до придбання цих об’єктів. До її складу увійшли представники Мінрегіонбуду, Мінфіну, Мінекономіки, Мін’юсту, Державної іпотечної установи, Національного банку, Ощадбанку, Укрексімбанку та інших банківських установ.


 

В. Тихонов поінформував, що Мінрегіонбуд відібрав 35 незавершених житлових об’єктів, ступінь будівельної готовності яких дозволяє завершити ці об’єкти до кінця 2010 року. «Для завершення цих тридцяти п’яти об’єктів необхідно 625 мільйонів гривень. На засіданні робочої групи ми дійшли спільної згоди, що за умови підтримки Національного банку, державні банківські установи готові надати на таку суму відповідні кредити під 10-12% річних», - зазначив В. Тихонов. Він також додав, що за пропозицією Нацбанку, в швидкому часі буде розроблено відповідну програму, яка передбачатиме надання таких кредитів та механізм повернення цих коштів.


 

«Я також звернувся до банківських установ з проханням шукати не причину, через яку немає змоги надати іпотечні кредити, а шукати можливість і ресурси, які можна в якості кредитування фізичних осіб і забудовників направити для добудови незавершених житлових об’єктів», - сказав віце-прем’єр-міністр.


 

Урядовець також поінформував, що сьогодні Мінфін працює над питанням збільшення статутного фонду Державної іпотечної установи на два мільярди гривень. Якщо це питання вдасться вирішити не зволікаючи, як зазначив В. Тихонов, то ці кошти ДІУ зможе направити на рефінансування банків, які надаватимуть кредити на добудову житлових об’єктів.


 

В. Тихонов спрогнозував, що в цьому році в загальному по Україні буде здано в експлуатацію більше восьми мільйонів квадратних метрів житла. Для порівняння, в 2009 році ця цифра складала 6,4 млн. метрів квадратних.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.