Новости Экономика тимошенко зерноэкспорт

В Україні немає підстав для обмеження експорту зерна - Тимошенко

base article image

 

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявляє, що в Україні немає підстав для введення обмежень на поставки українського зерна на зовнішні ринки.

Про це повідомила прес-служба "Батьківщини".

"У нас є розрахунки балансу зерна, і ми можемо твердо сказати, що сьогодні нема ніяких підстав для того, щоб обмежувати експорт зерна. Незважаючи на те, що цього року ми отримали менший урожай, ніж в попередні роки, його достатньо для того, щоб повністю забезпечити нашу країну зерном і не обмежувати експорт", - заявила Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції в Миколаєві.

На її думку, уряд Януковича таким чином, обмеживши експорт зерна, віддячив зернотрейдерам за їхню підтримку на президентських виборах. "Зернотрейдерам треба ще раз буде підтримати Партію регіонів на цих виборах, як вони це робили на попередніх, і з зерном у них буде все "добре", як і з поверненням ПДВ", - з іронією зазначила вона.

Лідер партії "Батьківщина" також нагадала, що за часів прем’єрства Віктора Януковича у 2007-2008 роках також обмежувався експорт зерна. "В 2008 році, коли я прийшла в уряд, попереднім урядом Януковича тоді також був закритий експорт. Ми його відкривали, ми розпочинали нормальний експорт, і ми вийшли в 2008-2009 роках на третє місце в світі за обсягом експорту зерна, випередивши навіть такі країни, які традиційно лідирують на цьому ринку", - підкреслила вона.

Юлія Тимошенко також повідомила, що її фракція ініціюватиме в парламенті розгляд питання про обмеження експорту зерна. "Це дуже важливе питання - обмеження експорту - призводить до зниження цін на вітчизняну сільгосппродукцію для всіх фермерів, для виробників зерна, в тому числі, малих сільськогосподарських підприємств. Як тільки експорт закривається – падають ціни на внутрішньому ринку", - пояснила лідер партії "Батьківщина".

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.