Новости Экономика балансринкиспоживання

Баланс споживання продукції дозволить сільгоспвиробникам бачити перспективу - експерт

base article image

 

Розробка урядом балансу внутрішнього споживання продукції дозволить виробникам бачити перспективу розвитку аграрних ринків. 

Про це заявив сьогодні у коментарі кореспонденту ГолосUA експерт Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.

«У нас баланси складаються. Є баланси, які розраховуються Держкомстатом. Є баланси, які розраховуються у МінАПК і Мінекономіки. Мова йде не про розробку системи, а про удосконалення цієї роботи, про більш системну роботу, щоб ми розуміли перспективу розвитку ринків», - зазначив експерт.

На думку В. Лапи, важлива не наявність балансу споживання населенням продукції, а збалансування ринків для пошуку компромісу між інтересами виробників і споживачів. «На жаль, те, що стосується збалансування ринків – ця політика не доведена до завершення. Сільгоспвиробники реагують не на розрахункові баланси будь-якої інституції, урядової чи неурядової . Вони реагують на цінову кон’юнктуру. Якщо у 2009 році було вироблено мало цукру, і були високі ціни на цукор, то відповідно уже у 2010 році посіви цукрових буряків суттєво збільшились. Якщо ціни на зерно гречки були низькими кілька років поспіль, то відповідно і посіви кілька років поспіль зменшувались» , - сказав В. Лапа.

Як повідомлялось, Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству аграрної політики і Міністерству економіки відпрацювати баланс внутрішнього споживання сільськогосподарської продукції на 2011 рік.

 

 

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.