Новости Экономика украинароссиягазцена

У разі зниження вартості газу, ціна співпраці України з Росією зросте, - експерти

base article image

 

Існує вірогідність, що українська та російська сторона домовляться про зниження ціни на газ, але лише за умови створення спільного газового консорціуму та контролю з боку Росії газотранспортної системи України.

Про це сказав експерт із енергетичних питань Центру Разумкова Володимир Омельченко на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

“Є певні можливості, того, що сторони сьогодні домовляться про зниження ціни, але це буде лише за рахунок входження Росії в спільне газове підприємство і отримання контролю над газотранспортною системою”. - зауважив експерт.

За його словами, якщо Росія сьогодні знизить ціну , то все одно матиме свою вигоду.

Водночас експерт переконаний, що Україна може отримати певні тактичні переваги, в разі зниження ціни на газ. “Але отримавши тактичні переваги ми однозначно програємо стратегічно”, - запевнив Омельченко.

Із Володимиром Омельченком погодився і екс-уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський. “Цифру може і знизять, але від цього ціна нашої співпраці з Росією тільки зросте”, - зазначив фахівець.

Водночас, ще один експерт, президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук також погодився, що навіть, якщо ціна буде знижена, то тільки за рахунок великих поступів з боку України. Разом із тим, він закликав Україну для власної аргументації під час переговорів з Володимиром Путіном використовувати той факт, що сьогодні знизилися ціни для турецьких компаній і зараз йдуть переговори щодо інших країн.

Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін сьогодні в Києві зустрінеться з українським прем'єром Миколою Азаровим. Як зазначено на порталі російського уряду, Путін візьме участь у засіданні російсько-українського міжурядового комітету з економічного співробітництва. Заплановане підписання близько 12 документів.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.