Новости Экономика аукціонквотизерно

Аукціони з видачі квот на експорт зерна вдарять по кишенях українських виробників зерна, — УАК

base article image

 

Запровадження аукціону з видачі квот на експорт зерна українським зернотрейдерам,«вдарить по кишенях» українських зернових торговців та виробників.

Про це в ексклюзивному коментарі журналісту ГолосUA повідомив генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов.

«Українська аграрна конфедерація не підтримує продаж квот на експорт зерна на аукціонах, оскільки в ході продажу цих квот буде встановлена ціна на них. Це приведе до того, що торговельні компанії, яких називають трейдерами в Україні, будуть змушені відрахувати при закупівлі зерна від ціни виробника. І фактично це стане продажем (квот — ред.) за рахунок виробників», - зазначив він.

За словами С.Стоянова, в умовах, в яких опинилися сьогодні зернові торговці України, запровадження аукціонів на видачу квот на експорт зерна піде їм у збиток. «Вони можуть сягнути великих розмірів, а саме — понад 1 млрд. грн., виходячи з тих цін, що раніше були озвучені... Зернові торговці купували зерно на одних умовах, розраховували на одне, а тепер змушені будуть вже закуплене зерно втиснути у лещата між ціною зовнішнього ринку і своєю ціною», - пояснив гендиректор УАК.

Крім цього, за його словами, запровадження аукціонів з продажу квот на експорт зерна не виключає непередбачуваних обставин: «Якась компанія може прийти з тіньовими грошима і викупить ці квоти. А що тоді робити цивілізованим учасникам ринку, якими є зернові компанії? Вони розбудовують елеваторну інфраструктуру, їхні фінансові плани сформовані на те, що вони будуть експортувати, це все записано в угоди з кредитними банками, як їм бути у такому випадку?», - наголосив генеральний директор УАК.

При цьому С. Стоянов висловив думку про те, що встановлені раніше квоти на експорт зерна перед українськими зернотрейдерами, можна назвати лише «куцими», оскільки вони не відповідають реальному профіцитові. «Профіцит зерна, навіть після цієї квоти у 2,7 млн., складає 8 млн. тонн», - сказав він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету міністрів заявив про те, що він проситиме Верховну Раду прийняти законопроект про запровадження аукціонів з продажу квот на експорт зерна для українських зернотрейдерів. Раніше ж перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв заявляв, що такі аукціони повинні стартувати вже на початку листопада.

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.